OJCÓW NATIONAL PARK

0
JURASSIC LANDSCAPE
JURASSIC LANDSCAPE
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2414

Why Book with Us?

  • No-hassle best price guarantee
  • Travellers' choice 2018 & 2019
  • High comfort of vehicles
  • Clear booking conditions

Got a Question?

Do not hesitate to give us a call or send a message! Leave your contact info and we will get back to you.

+48 539 004 008

office@legendarykrakow.pl

CZAS TRWANIA - 6 DNI
Availability : DOSTĘPNOŚĆ - CODZIENNIE
ODBIÓR Z HOTELU

Poza Krakowem na terenie małopolski znajduje się wiele niezwykle urokliwych  miejsc, z pewnością zaliczyć można stary gród Kraka znany jako Dolina Prądnicka.

Dolina Prądnika to najdłuższa (ok. 15 km), a zarazem najpiękniejsza wśród „podkrakowskich dolinek”. Skaliste jary, rozmaite formy skalne, jaskinie, wywierzyska, a wszystko otoczone to jest lasami i bujną roślinnością.

Dolina Prądnika – serce Jury Krakowsko-Częstochowskiej położona jest na obszarze Ojcowskiego Parku Narodowego, zaprasza turystów malowniczymi widokami, urozmaiconym krajobrazem oraz urokliwymi zakątkami.

Wśród obiektów, które warto uwzględnić wędrując po Ojcowskim Parku Narodowym są m.in.: zamki w Ojcowie i Pieskowej Skale, jaskinie Łokietka i Ciemna (jedna z najstarszych siedzib człowieka w Polsce (120-115 tys. lat p.n.e.), wykorzystywana jeszcze w średniowieczu), muzea – Przyrodnicze im. Prof. Wł. Szafera OPN i Regionalne miejscowego Oddziału PTKK oraz ojcowska Kaplica Na Wodzie.

Jaskinia Łokietka (Królewska) leży ok. 130 m. nad dnem Doliny Prądnika, na Chełmowej Górze. Grota jest największą i najpiękniejszą ze znanych jaskiń Ojcowskiego Parku Narodowego. Składa się z dwóch dużych komór połączonych krótkimi korytarzykami i salki zwanej „Kuchnią”.

Ściany jaskini są ciemne i okopcone, a nacieków niemal brak. Jaskinia jest oświetlona elektrycznie, więc zwiedzanie jest komfortowe (zaleca się wzięcie długiego rękawa, gdyż temperatura w jaskini to około 5 ℃.

Ojcowski Park Narodowy zaliczany jest do najmniejszych parków w Polsce, mimo tego na jego terenie znajdują się jedne z najbogatszych w kraju stanowiska roślin naczyniowych, kolonie nietoperzy i prawie 600 jaskiń.

MIEJSCE WYJAZDU I PRZYJAZDU

Twój hotel w Krakowie

CZAS WYJAZDU

Dokładny czas jest do ustalenia

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

  • Profesjonalny kierowca
  • Komfortowy transport
  • Bilety wstępu

CENA WYCIECZKI NIE ZAWIERA:

  • Jedzenia i napojów

PROSZĘ PAMIĘTAJ:

  • Podczas niskiego sezonu są dni, kiedy zamki są nieczynne
Galeria