WADOWICE & KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

0
JOHN PAUL II ROUTE
JOHN PAUL II ROUTE
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2071

Why Book with Us?

  • No-hassle best price guarantee
  • Travellers' choice 2018 & 2019
  • High comfort of vehicles
  • Clear booking conditions

Got a Question?

Do not hesitate to give us a call or send a message! Leave your contact info and we will get back to you.

+48 539 004 008

office@legendarykrakow.pl

CZAS TRWANIA - 6 GODZIN
Availability : DOSTĘPNOŚĆ CODZIENNIE
ODBIÓR Z HOTELU
Min Age : LANGUAGE SELECTION

Miejsca, które Państwo zobaczą podczas tej wycieczki należą do najważniejszych na trasie papieskiego szlaku Jana Pawła II. Miejsca te rocznie są odwiedzane przez tysiące pielgrzymów i turystów.

Wadowice to niewielkie miasto oddalonym od Krakowa o 50 km. Mieści się ono na pograniczu Podgórza Wielickiego i Beskidów. Wadowice to rodzinne miasto Karola Wojtyły późniejszego papieża Jana Pawła II. W tym mieście dorastał, bawił się i uczył.

 

Miejsca, które rekomendujemy aby zobaczyć podczas wizyty w Wadowicach:

            Dom Jana Pawła II – w tym domu urodził się w 1920 roku  i mieszkał Karol Józef Wojtyła. Obecnie w mieszkaniu mieści się muzeum; zgromadzony został bogaty materiał wizualny ilustrujący ważniejsze chwile z życia Karola Wojtyły następnie papieża Jana Pawła II.

            Bazylika Mniejsza Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – Jest to piękna barokowa bazylika z XVII wieku. Znajduje się ona w centrum Wadowic na placu Jana Pawła II. To właśnie w tym kościele Karol Wojtyła został ochrzczony. Bazylika słynie również z cudownego obrazu Matki Boskiej Kalwaryjskiej.

 

Kalwaria Zebrzydowska leży na pograniczu Beskidu Makowskiego i Pogórza Wielickiego . Jest ośrodkiem ruchu pielgrzymkowego do sanktuarium pasyjno-maryjnego oo. Bernardynów. Sanktuarium położone jest na szlaku papieskim. Jest to znany ośrodek kultu maryjnego na ziemi krakowskiej zasługujący na szczególną uwagę złożeń krajobrazowo-przestrzennych przypominająca Jerozolimską Golgotę.

W skład budynków Kalwarii Zebrzydowskiej wchodzą : kościół, Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, klasztor oo. Bernardynów oraz należące do niego zabudowania gospodarcze, plenerowe Dróżki Męki Pańskiej i Matki Bożej (zespół 42 kapliczek i małych kościółków) oraz kompleks przeznaczony dla pielgrzymów.

Zespół Kulturowo-Krajobrazowy Klasztoru i Parku Pielgrzymów w Kalwarii Zebrzydowskiej w 1999 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.

MIEJSCE WYJAZDU I PRZYJAZDU

Twój hotel w Krakowie

CZAS WYJAZDU

Do ustalenia – dokładny czas będzie potwierdzony dzień wcześniej.

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

  • Profesjonalnego kierowcę
  • Komfortowy transport
  • Wstęp do Domu JPII

CENA WYCIECZKI NIE ZAWIERA:

  • Jedzednia i napojów

PROSZĘ PAMIĘTAJ:

    Galeria